Bikrosová Francie posedmé

Převzato z ÚAMK dne 3.3.2016

Deset dnů stráví na tradičním jarním soustředění ve Francie dvacítka předních českých bikrosařů. Ke sportovcům z ÚAMK Bikrosclubu Řepy se přidají také BMX jezdci z Benátek nad Jizerou i dalších českých klubů spolu se slovenskou reprezentací. Výpravu „ošéfuje“ Lukáš Tamme, jenž je zároveň mentorem slovenského národního týmu. Krásné a živé městečko Sainte Maxime leží na jihovýchodu Francie na riviéře v zálivu Saint Tropez. Cílem české výpravy bude v pátek 26. února již posedmé.

„V této klimaticky příznivé oblasti je bikrosová dráha jedna z nejvhodnějších, která teď přichází v úvahu,“ naznačil bývalý vynikající český reprezentant Tamme, který v Sainte Maxime dosáhl několika významných úspěchů. Teď je v pozici vedoucího výpravy, promotéra akce, organizátora i trenéra. Podle jeho slov před odjezdem nezvolili francouzský kemp z nejužší české špičky jen Jan Švub, Aneta Hladíková a Romana Labounková. Švub s Labounkovou se loni na Francouzské riviéře připravovali, letos si vybrali pro tuto část sezony odlišný program. Romana z ÚAMK Bikrosklubu Jeseník dala přednost delšímu soustředění ve Španělsku a Honza, česká jednička z ÚAMK Bikrosclubu Řepy, ladí formu se svým koučem v USA.

Bonus Francouzský pohár
„Jedou sportovci od sedmi let až po eliťáky. Na závěr soustředění nastoupíme v sobotu 5. března do Francouzského poháru, který se shodou okolností bude konat v Sainte Maxime.Vyzkoušíme si, jak na tom jsme v porovnání s Francouzi, kteří jsou zatím o kousek výš než my, protože mohou trénovat celoročně. Rozhodně to nebudeme mít jednoduché, ale nebojíme se,“ uzavřel Lukáš Tamme, představený bikrosové party v Praze-Řepích. V neděli 6. března se vrací bikrosaři ze země galského kohouta domů. V úterý 8. března někteří z nich, posíleni i o Labounkovou, odletí do Manchesteru, kde využijí k tréninku nejlepší bikrosovou halu na světě, v níž 12. a 13. března nastoupí do olympijské kvalifikace v rámci British Open.

Foto: Lukáš Tamme

Text: Jan Doležal