Aktuální stav – sportování 6.4.2020

Dovolte mi Vás informovat, že v pondělí  6.4.2020 uvolnila Vláda ČR některá opatření proti šíření koronaviru, a mezi nimi rozhodla také o otevření venkovních sportovišť pro individuální sport s platností od úterý 7.4.2020.

Z usnesení Vlády ČR vyplývají i další uvolnění stávajících opatření, která se týkají také cyklistiky a sportovců tento sport provozujících.

 Od úterý 7.4.2020 je možno:

  • individuálně trénovat (běh, jízda na kole) v přírodě bez povinného nošení roušky;

v případě jízdy na kole ve městě nebo jiných lokalitách s vyšším počtem osob na jednom místě je nutno i nadále roušky používat

  • možnost sportovat na venkovních sportovištích – velodromech, bikrosových drahách, bike parcích apod, za předpokladu dodržování povinného odstupu osob na alespoň 2 m

I nadále ale platí ostatní opatření proti šíření koronaviru, které se vztahují rovněž na sportovní aktivity, a to povolení volného pohybu na veřejnosti v maximálně dvou lidech, pokud se nejedná o rodinné příslušníky.

Nic méně v tento moment ještě počkáme na právní výklad a doporučení ČUS (České unie sportu), jak tento výklad usnesení chápat a jaké opatření případně přijmout.

V tento moment sportovní areál zůstává uzavřen pro vstup sportovců i z důvodu probíhající realizace zastřešení seřadiště pohybu dělníků, materiálů a stavební techniky.

O případných změnách vás budeme informovat.

Děkuji za pochopení