Finále Díky, trenére se uskutečnilo v Brně.

První ročník sportovně-společenské akce Díky, trenére zná vítěze!

IMG_5941 Stal se jím Michal Eisenkolb, florbalový trenér ze Sparty Praha. Finále se uskutečnilo 7. listopadu v Brně v hale Tatran Bohunice a proběhlo pod záštitou Kateřiny Valachové, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy. Účastnil se ho také trenér cyklistiky Lukáš Tamme z Prahy.

Projekt Díky, trenére chce upozornit na záslužnou činnost trenérů, kteří přivádí děti ke sportu. Mezi Top 10 z České republiky se dostal také Lukáš Tamme z Bikrosclubu Řepy. Za úkol měl prezentovat se svými svěřenci svá oblíbené cvičení. Vše hodnotila porota, ve které byl Zdeněk Haník (předseda Unie profesionálních trenérů při ČOV) a Natália Hejková (úspěšná basketbalová trenérka USK Praha) nebo umělec, režisér a nadšený sportovec Jakub Kohák a hlavní organizátor celé akce Petr Rydl.

Porota měla za úkol zvolit z Top 10 trenérů nejlepší čtyřku. Do ní se nakonec trenér Tamme neprobojoval. Do finální čtveřice se dostali: Daniela Smutná (stolní tenis), Ivana Křístelová (sportovní gymnastika), Ondřej Michálek (lední hokej) a Michal Eisenkolb (florbal). Na tyto trenéry čekaly soutěže. Ještě předtím si vylosovali čtyři svěřence od trenérů, kteří dál nepostoupili. Trenéři dostali čas na seznámení se s cizími dětmi a stanovení strategie na tři hry „Poklady“, „Skládačka“ a „Házecí štafeta“. Nejvíce bodů urval florbalista Eisenkolb, trenér ze Sparty Praha a odnesl si tak šek na zahraniční stáž v hodnotě 100 tisíc korun.

Cílem projektu bylo však oslavit práci trenérů mládeže. Trenér Tamme byl z celé akce nadšený. „Zpětně zjišťuji, jak velké ocenění to bylo. Moc příjemné bylo poznat trenéry z jiných sportů. Ověřili jsme si, že se potýkáme s podobnými problémy ohledně trénování dětí,“ říkal Tamme.

Organizátoři projektu připravují další ročník.

Také v roce 2016 můžete přihlašovat své oblíbené trenérky a trenéry z cyklistiky!

Video z Dnu trenérů mládeže najdete zde

Video z představení trenéra Tammeho najdete zde

Tamme divákům a porotě představil nápadité cviky a například „vytlačovačku“, při které si svěřenci nesměli dostat z prostoru koberce a museli se udržet se co nejdéle na kole. „Lukáš učí děti celkem nebezpečné disciplíně a úplně jemnou autoritou je dokáže provést všemi úskalími tohoto sportu. Navíc vybudoval největší cyklistický klub v České republice. Je skvělé, jak to v Řepích funguje a jaká tam panuje atmosféra,“ hodnotil Tammeho člen poroty Petr Rydl.

IMG_5913IMG_5939

 Text: JAKUB EDR a Díky trenére

Foto: Díky trenére a Maréta Lopourová