Klouda obohatil národní koeficient

Převzato z ÚAMK 3.7.2015

BMX jezdec Tomáš KloudaÚAMK Bikrosclubu Řepy byl nejúspěšnějším českým závodníkem při nedělní Velké ceně Prahy 8 v Bohnicích, která se jela zároveň jako kvalifikace C1 do národního koeficientu pro Olympijské hry 2016 v Rio de Janeiru. Trofej vyhrál Dán Jimmi Therkelsen před Maďarem Patrikem Szoboszlaiem a Kloudou.

Desetiboj i bronz
Pro Tomáše Kloudu, jenž se tomuto sportu věnuje až od čtrnácti let, se jedná o jeho největší mezinárodní úspěch v dosavadní kariéře. Přitom v sobotu na stejné dráze v Praze-Bohnicích šestý díl Českomoravského poháru nedokončil. Student FTVS na Karlově univerzitě v Praze absolvoval minulý týden v rámci školních povinností plnohodnotný atletický desetiboj, při němž se pochopitelně „vyšťavil“. „Při tréninku v sobotu v Bohnicích mě přepadaly svalové křeče, po desetiboji jsem nemohl dlouho chodit. Proto jsem pak do závodů Českomoravského poháru nenastoupil a šetřil síly na neděli a jen jsem zkusil, co vydržím. Za výsledek jsem opravdu rád, Dán a Maďar byli mimo konkurenci, o třetí místo jsme se porvali natěsno,“ vysvětlil 22letý borec ÚAMK Bikrosclubu Řepy a dodal: „Ve třech rozjižďkách se mi sice dařil start, ale pak jsem ztrácel po trati. Ve finále jsem se rozjížděl až ze šetého místa, ale hned za první zatáčkou na druhé rovince jsem se posunul na třetí pozici, a tu jsem udržel až do cíle“.

Zajímavostí klání v Praze Bohnicích bylo to, že se bojovalo o bodový příspěvek pro OH na stejné úrovni jako při Evropských hrách v Baku: „Sama tomu moc nerozumím, konkurence při obou těchto závodech byla nesrovnatelná. Asi rozhodlo, že se na hrách nezávodilo o evropské tituly,“ řekla za pořadatele Hana Holubová, předsedkyně oddílu BMX při TJ Slovan Bohnice.

Výsledky VC Prahy 8

Výsledky ČMP v Bohnicích

Průběžné pořadí ČMP

Tetx: Jan Doležal

Foto: Hana Holubová