ŽENDARACE 2017

Bikrosová benefice na počest jezdce Robina Ženíška přinesla onkologii v Motole už 660 tisíc. V rámci pátého ročníku charitativního bikrosového závodu ŽENDARACE v pražských Řepích se vybralo pro oddělení dětské onkologie Fakultní nemocnice Motol 197 247,-Kč, za všech pět ročníků to je celkem 662 101,-Kč. Akce je připomínkou řepského jezdce Robina Ženíška, který před čtyřmi lety podlehl rakovině.

Poslední závod sezóny se již tradičně konal pod taktovkou Bikrosclubu Řepy. Letos se jej zúčastnilo 287 závodníků z Česka, Slovenska, Slovinska a Rakouska. Vítězem elitní kategorie se stal stejně jako loni Dominik Topinka z Bikrosclubu Řepy, který se zúčastnil také letošního mistrovství světa v americkém Rock-Hillu.

Benefiční závod ŽENDARACE, jenž nese v názvu přezdívku zesnulého Robina Ženíška, je už tradiční derniérou bikrosové sezóny v ČR. Nejde v něm o tituly ani o body. Veškeré finanční prostředky vybrané od závodníků i diváků putují na léčbu dětských pacientů onkologie v Motole, kde se mladý jezdec léčil.

„Před čtyřmi lety jsme se rozhodli uspořádat tuto akci jako spontánní vzpomínku na Robina s tím, že vybereme nějaké peníze a pomůžeme těm, které stihl krutý osud stejně jako našeho kamaráda. Ani ve snu nás nenapadlo, že dosáhneme na tak vysokou částku. Jsme hrdí na všechny, kteří přispěli nebo pomohli s přípravou. ŽENDARACE se vždycky nese v duchu uvolněné atmosféry a jde především o to se potkat a zajezdit si pro radost,“ říká šéf Bikrosclub Řepy Lukáš Tamme.

Při příležitosti závodu organizátoři také vyhlásili celkové výsledky Českého poháru BMX za rok 2017. Závod tradičně podpořila také Praha 17 a Magistrát hlavního města Prahy spolu s ÚAMK a dalších partnerů.

Výsledky zde

IMG_9076 IMG_9062

IMG_9057 IMG_9056

IMG_9063 IMG_9049