ŽENDARACE 2017

14.10.2017 se uskuteční 5. roční charitativního závodu ŽENDARACE. Při této příležitosti proběhne i celkové vyhlášení Českého poháru BMX za rok 2017

Připomenutí loňského ročníku a taky proč tento závod děláme:

Jsou tomu čtyři roky, co Robin podlehl zákeřné rakovině a na jeho počest, vznikl benefiční závod, ze kterého jdou veškeré finanční prostředky na oddělení dětské onkologie ve Fakultní Nemocnici Motol. Tato derniéra bikrosové sezóny se vždy nese v duchu uvolněné atmosféry a jde především o to se potkat, vzpomenout si na kamaráda a zajezdit si pro radost.

Žendarace 2016 byl výjimečný. Díky všem, kteří přišli. Jednalo se o nejvyšší účast jezdců i diváků za celou dobu konání tohoto bohulibého projektu a co je lepší, díky všem, kteří přispěli do společné kasy půjde letos do FN Motol na dětské onkologické centrum nejvíce peněz od roku 2013. Ale vezmeme to popořadě.

V roce 2013, kdy nás Robin opustil, vznikl tento závod jako spontánní vzpomínka s myšlenou, že se vybere něco, pro oddělení dětské onkologie v FN Motol, kde se Robin léčil. Závodu se účastnilo 214 závodníku a vybralo se neuvěřitelných 109 889,-Kč. O rok později se účastnilo 228 závodníků a vybralo se krásných 92 700,-Kč.

Průběh závodu je vždy postavený tak, aby každý jezdec předvedl své maximum, a i když závod není důležitý pro žádný seriál, nejede se o tituly, vždy se všichni vyhecují na 100% a jedná prestižní záležitost – vyhrát ŽENDARACE a mít tu čest a dostat od vedení klubu šek s konečnou vybranou částkou. Spousta jezdců si sáhne na své dno a několik dní po závodě ještě cítí všechny svaly v těle a to je to, co dělá tento závod unikátní, to je to pravé uctění Robinovi památky. V roce 2015 se zúčastnilo 221 závodníků z Čech, Moravy, Slovenska a Polska a během dne se povedlo vybrat částku 101 434,-Kč.

Už jsme si mysleli, že tyto účasti, ani částky nepůjde tak lehce překonat, ale opak byl pravdou. 259 účastníků z toho 27 v kategorii Cruiserů a 43 příchozích, což jsou děti, pro které to byl první závod v jejich kariéře. Nejmladšímu účastníkovi bylo přitom jen 3,5 roku a za potlesku všech diváků, proťal cílovou pásku na krásném 4. místě!

Ale abychom se dostali k tomu hlavnímu, v roce 2016 poputuje 160 831,-Kč dětské onkologii ve FN Motol! Což dohromady dává, že po 4 letech jsme dětem postižených rakovinou předali neuvěřitelných 464 854,-Kč!!!

Všem Vám, kteří jste přišli závodit nebo se jen kouknout a něco přispět mockrát děkujeme. Bez Vás by to nešlo a nešlo by to ani bez podpory parterů a přátel klubu, kteří místo toho, aby byly podporou svým dětem při závodech, vzali na sebe vestu a šli dělat traťové rozhodčí. V neposlední řadě patří velké dík i Praze 17 a Magistrátu hlavního města Prahy.

ZENDARACE 2017 Zendarace2017

Prijezdova mapa ZENDARACE